• +90 0342 3171701 - 0342 3171700

1976 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Gaziantep Meslek Yüksekokulu olarak kurulan yüksekokulumuz, 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne ve 1987 yılında Gaziantep Üniversitesi’ne bağlanmıştır. 2013 Eylül’ünden itibaren ikiye ayrılarak, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Yüksekokulumuz, 11 bölümde 19 programla örgün öğrenimde, 8 programla da ikinci öğrenimde olarak eğitim-öğretim faaliyetleri sürdürmektedir.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, ülke ve dünya gerçeklerine göre eğitim-öğretim kapsamında öğrenci yetiştirmeyi kendine hedef edinmiştir. Sanayi ve endüstri ile yakın işbirliği olmadan yetişecek elemanların, ülkenin kalkınmasına katkıda bulunmayacağı düşüncesinden hareketle, sanayi ve endüstri ile her türlü işbirliğine gidilerek yüksek kalitede teknikerler yetiştirilmesi yönünde çalışılmaktadır.

 AMACIMIZ

Bölgemizin ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak üzere, etkin, yenilikçi, rekabetçi ve hızla gelişen teknolojiye uyum sağlayan nitelikli ve mesleki teknik bilgilerle donanmış teknikerler yetiştirmek; Eğitim-öğretim kalitesini sürekli artırarak ulusal ve uluslararası tanınırlığı ve saygınlığı olan bir Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu olmak.

 MİSYONUMUZ

Teknik alanlarda potansiyel iş gücünün ihtiyaç duyduğu bilişim konularında ve uygulamaya yönelik olarak eğitim‑öğretim vererek çağdaş bilgiyle donatılmış, hızla gelişen teknolojiyi takip etme yeteneğine sahip, mesleki açıdan yetkin, teori ve uygulamayı birleştirebilen, sorumluluk bilinci olan toplumsal ve kültürel değerlere saygılı teknikerler yetiştirmek.

 VİZYONUMUZ

Küreselleşmenin etkisi ile sürekli değişen sosyo-ekonomik şartlara ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, bölgesel ve ulusal sorunlara duyarlı, bilinçli aranan elemanlar yetştirme ve

Kalite ilkelerini benimsemiş, yenilikçi ve girişimci anlayışla teknik alanlarda lider meslek yüksekokulu olmak.