• +90 0342 3171701 - 0342 3171700

TEKNİK GEZİNİN ÖĞRENCİLERE KAZANDIRDIKLARI

2017-2018 Güz dönemi dersi olan MAK027 Mesleki Tasarım Ve Üretim  dersinin müfredatında yer alan üretim tekinleri konusunu  görsel olarak yerinde görmeleri ve daha anlaşılır olması için bu gezi düzenlenmiştir.

Gezi yapılan firmalarda öğrencilere katıkları

ÜSTÜN-İŞ DÖKÜM ; Bu firmada öğrenciler güç aktarım elemanları olarak bilinen kaplin,dişli,kasnak vb. makine parçalarının üretimi ve bunların üretimin de kullanılan yeni teknolojik makineleri görme imkanları olmuştur.

FİBERSAN: Bu firmada öğrenciler rotasyon tekniği yöntemiyle üretilen plastik su tankları çocuk oyun grubu plastik parçalar,plastik depolar gibi ürünlerin nasıl üretildiğini hangi metotların kullanıldığını ve yeni teknolojik rotasyon makinesini görme imkanları olmuştur.

KVCPEN: Bu firmada öğrenciler Plastik PVC profil üretimini ,plastik ekstrüzyon makinelerini  ve kalıplarını görme imkanı olmuş oradaki üretim Safalarını  takip ederek plastik profil parçalarının üretimi hakkında bilgi sahibi olmuşlardır.

SMS MAKİNE VE KAPAK:  Bu firmada öğrenciler pet şişe,yağ şişesi,kavanoz şişesi,plastik kapak üretimlerini görme imkanları olmuş, bu ürünlerin işlem Safalarını ve yeni teknolojik makineleri görme imkanları olmuştur.

AKŞAHİN DÖKÜM: Bu firmada öğrenciler Metal Enjeksiyon yöntemiyle üretilen el sanatları ürünlerini(tepsi,fincan,şekerlik,lokumluk,gb) döküm safalarını ve dökümden sonraki kaplama işlemlerini görme imkanları olmuştur.

Bu teknik geziden sonra öğrenciler endüstriyel bir ürünün hangi teknik ve teknolojilerle üretildiği konusunda yorum yapabilme ve bu tekniği belirleye bilme  bilgisi kazanmışlardır.